Kuidas võita magusaisu

Paljudel meist on probleem magusaisu, ülesöömise ja selle järgneva süütundega. Kuidas sellest lahti saada?

Kõigepealt peaks lõpetama selle pärast muretsemise. Tavaline skeem on, et liialdate millegiga ja eriti õhtuti. Peale selle on kõht täis nagu trumm ja hinges süütunne, miks ma jälle nii palju endale sisse ahmisin.

Esimene asi on, lõpeta selle pärast muretsemine. Hoopis rõõmusta selle ühe, millise hea kõhutäie ma sain.

Aga miks mitte muretseda? Sellepärast, et mida rohkem muretsete, seda rohkem sööte.

Aga võtame osadeks ka selle probleemi, miks inimene üdse magusaga liialdab.
Magus on kõige kergemini omastatav energiaallikas. Kui sööte magusat toimub koheselt insulliini paiskamine verre ja koheselt vabaneb suur kogus energiat. Sama toimub jahutoodete puhul. Need on mõlemad väga suure energiasisaldusega toidugrupid ja energia saamise protess on väga kiire.

Energia saamine võrdub aga õnnetundega.

Aga miks meil ikkagi on vaja seda energiat nii palju ja nii kiiresti kätte saada?
Peamine energiaallikas inimese jaoks on armastus. Kui meie hinges on palju armastust siis oleme me õnnelikud. Kui armastust on vähe peame seda mujalt otsima. Kõik inimesed kelle armastuse tase on madal on sunnitud energia saamiseks kasutama muid viise mis neid erutaks ja stimuleeriks energiapuhangut. Sellisteks tavalisemateks muudeks viisideks on hasartmängud, narkootikumid, alkohol, toit, seks, suitsetamine ja paljud muud.
Kui me elame maailmaga kooskõlas, harmooniliselt siis toimib tavapärane energiaring. Me anname ära energiat ja me saame seda piisavalt palju juurde. Seda energiaringi veab armastus. Mõelge tagasi aega kui esimest korda armusite. Armunutel ei ole aega süüagi, armastus räägitakse annab tiivad. Kõik see on piisava, isegi rohke kui piisava energiakoguse olemasolu. Kui aga armastust jääb hinges aina vähemaks, armunud ei saa ju olla elu lõpuni, ja kui me ei tea seda mehhanismi kuidas piisavat energiakogust säilitada, hakkame energiat otsima teistest allikatest. Mõned hakkavad energiat võtma teiste inimeste käest, mõned söövad ja söövad ja söövad. Liialdavad magusaga, mängivad hasartmänge, et saada põnevust mis omakorda tekitab kunstliku energiapurske põnevuse ajal. Mõned kasutavad samal põhjusel selleks seksi.

Sellise mehhanismi abil me sunnime keha andma välja veel viimaseid energiapurskeid, et leevendada hetkeks oma kroonilist energiakriisi.

Aga tõmbame nüüd otsad kokku, kui te liialdate magusaga on teil lihtsalt liiga vähe armastust hinges. Armukade, depressiivne inimene istub konkreetselt magusa peal.

Kuidas siis sellest üle saada?
Tuleb õppida armastama ja mitte ainult oma lähedasi: naist, meest, lapsi, vanemaid. Tuleb õppida armastama kõike mis on olemas.
Teiseks tuleb õppida lahti laskma. Tuleb õppida taluma valu, ebamugavusi.
Tuleb õppida andma energiat; sport, kehalised katsumused – alustuseks kasvõi näiteks külm dušš, kehaline töö, paastumine. Need on kõik kasulikud tegevused.

Aga see kõik ei tööta kui tei ei mõista, et peamine eesmärk on õppida armastatma.

Submit a comment