12 elutõde

Kohati tundub elu keeruline. Täis käänakuid, ebaõnnestumisi ja konflikte. Kas kõige selle taustal on võimalik olla õnnelik?

On ikka. Ela oma elu lihtsaks, pea meeles peamisi tõdesid ja sa näed, et meelerahu ja rõõm tulevad ise sinu juurde.

1. Elus on palju sellist mida me ei saa kontrollida.
Sa ei saa kontrollida kõike mis sinu elus aset leiab, kuid sa saad kontrollida seda kuidas sa nendele sündmustele reageerid. Sinu suhtumine on sinu suurim jõud.

2. Ootused muudavad meid õnnetuks.
Sa oled õnnelik siis kui lased lahti oma kindlast nägemusest milline sinu elu peaks olema ja hindad elu just sellisena nagu ta tegelikult on.

3. Me jääme alati ebatäiuslikuks.
Kui sa jääd ootama seda “õiget” hetke millal kõik on täiuslik. Ootad õiget momenti enne kui jagad maailmaga oma ideid ja andeid, siis sellis hetke ei pruugigi tulla.

4. Muretsemisele kulutatud hetked on raisatud aeg.
Muretsemine ei muuda kunagi millegi lõpptulemust. Parem tee rohkem ja muretse vähem. Treeni oma meelt nii, et näeksid igas olukorras õppetundi ja võimalust kogemuste omandamiseks.

5. Ole tugev.
Kõige raskemad päevad pakuvad sulle reeglina parimaid õppetunde. Vahel tuleb seista silmitsi eluraskustega, et mõni õppetund selgeks saada. Kuid on asju, mida sa muul moel mõistma ei hakkakski.

6. Edu hakkab kergesti pähe.
Inimese olemust ja iseloomu näitavad kõige paremini just käitumine elu kõrghetkedel ja madalseisus. Kui oled jõudnud tippu, siis säilita alandlikkus, kui oled varisenud sügavikku siis jää meelekindlaks. Ning alati, ükskõik mis olukorras sa viibid, säilita usk!

7. Ära aja omavahel segi pidevat hõivatust produktiivsusega.
See, millele sa mõtled, sellele annad sa oma energia ning paned selle kasvama. Seega keskendu sellele, mis on sinu jaoks tõeliselt tähtis ja lase kõigel muul minna.

8. Kasuta raha targalt.
Me vajame elamiseks raha. Teeni seda, säästa seda, investeeri seda ja osta mida sa vajad. Ära kuluta raha mida sul ei ole. Ära võta laenu selleks, et osta asju mida sa tegelikult ei vaja selleks, et avaldada muljet neile keda sa tegelikult ei tunne ja kes sinust ei hooli. Korralda oma rahaasju hoolikalt, et sinu rahaline olukord ei hakkaks korraldama sinu elu.

9. Tegelikult vajad sa üsna vähe, et olla õnnelik.
Kui sa tunned, et asjad sinu elus ei toimi, siis pead tegema inventuuri ning vaatama ehk on aeg ühest või teisest asjast loobuda. Mida rohkem sul on (asju, suhteid, kohustusi jne), seda keerukam on elu.

10. Ära kaota inimlikkust.
Tänapäeval on loodud terve hulk peeneid vidinaid, mis kõik võtavad sinu tähelepanust osa endale. Ära lase end sellel kaasa haarata. Õpi taas looma silmsidet, naerata, vestle inimestega ja jaga teistega oma lugusid.

11. Sa ei saa alati sama palju tagasi, kui välja annad.
Selleks, et mitte pettuda ära oota, et inimesed vastaksid sulle alati samaga. Kingi headust, tähelepanu, armastust ja rõõmu ilma igasuguste ootusteta.

12. Enamus tülisid ja lahkhelisid on mõttetud.
Ole oma lahingutes valiv. Tihtipeale on rahu ja sõbralik läbisaamine midagi palju enamat kui võit ja oma õiguse saavutamine.

Allikas: The Law of Universe Facebooki leht

Submit a comment